Rankingi i raporty

Zdolność kredytowa – porównanie Finalia.pl sierpień 2014

zdolność kredytowa porównanie

Kalkulator do wyliczania zdolności kredytowej wbudowany w porównywarkę kredytów hipotecznych Finalia.pl, pozwala bardzo dokładnie wyliczyć i zanalizować dostępną zdolność kredytową. Z tego względu postanowiliśmy rozpocząć cykl artykułów porównujących możliwości kredytowe dla konkretnych przypadków Klienta. Jeżeli chcielibyście poznać przykładową zdolność kredytową, konkretnie dla swojego przypadku, wystarczy napisać do Nas na adres mailowy pomoc@finalia.pl i zgłosić dla jakich parametrów prosicie o zbadanie zdolności kredytowej. Postaramy się odpowiedzieć na każde Wasze zgłoszenie.

Poczytaj wiecej

Nowości

Co zrobić z wygraną w Lotto?

wygrana w lotto

Pracownicy porównywarki kredytów hipotecznych Finalia.pl przeprowadzili ostatnio ankietę wśród mieszkańców Szczecina, pytając o ich finansowe marzenia. Uczestnicy zostali poproszeni o odpowiedź na pytanie: „Co zrobić z wygraną w lotto? Co Ty byś zrobił/zrobiła z dużą sumą pieniędzy wygraną np. w loterii?” Odpowiedzi były naprawdę zróżnicowane, oto kilka z nich:

„Kupiłbym wymarzone auto! Lubię samochody, które z jednej strony wyglądają elegancko, a tak naprawdę skrywają w sobie bestię… Maserati, Aston Martin i Jaguary – uwielbiam!”

Poczytaj wiecej

Oszczędzanie, Porady

Zakupy i największe pułapki z nimi związane

zakupy i pułapki zakupowe

Jeśli czytasz ten artykuł, to pewnie jak wiele osób zwracasz uwagę na to gdzie wędrują Twoje pieniądze lub próbujesz ograniczyć niepotrzebne wydatki. Problem polega na tym, iż wciąż wydajesz więcej niż tak naprawdę chcesz. To dlatego, że psychologiczne impulsy wydatków są wszędzie gdzie tylko się obrócisz, skłaniają nas do rezygnacji z naszych ciężko zaplanowanych budżetów i kupowania nie tylko tego, na co mamy ochotę i większą potrzebę. Przez te psychologiczne impulsy kupujemy po prostu znacznie więcej.

Nie możemy się jednak w tej walce poddawać. Większości psychologicznych sztuczek można uniknąć lub je przezwyciężyć, stosując kilka prostych technik opisanych poniżej.

Poczytaj wiecej

Oszczędzanie, Porady

Jak zaoszczędzić 4000 zł na wymarzone wakacje?

jak zaoszczędzić na wymarzone wakacje

Kto z Nas nie chciałby wyjechać na wakacje za darmo?
Wbrew pozorom, niemal każdy jest w stanie odłożyć sumę ok. 4000 zł, tylko dzięki zmianie kilku umów i przyzwyczajeń. Po wdrożeniu Naszych porad będziesz na dobrej drodze do stworzenia własnego funduszu na wakacje.

Wystarczy tylko kilka miesięcy z Naszym nowym zestawem narzędzi do oszczędzania pieniędzy, aby zgromadzić naprawdę pokaźną sumę na wybrany przez siebie cel – nie tylko wakacje. Oto kilka prostych wskazówek, które sprawią, że Twój „fundusz wakacyjny” zacznie rosnąć.

Poczytaj wiecej

Nowości, Porady

5 nawyków, które pozwolą wyjść z długów każdemu

dług jak wyjść

Nie mam pojęcia, czemu ludzie piszą artykuły i instrukcje jak wyjść z długów. Przecież nikt tego nie potrzebuje, prawda? Zasady są proste: płacisz regularnie, i nie zaciągasz kolejnego kredytu, dopóki nie spłacisz pierwszego. Jeśli wyjście z zadłużenia porównać do zabawki, to byłby to zestaw składający się z dwóch klocków Lego. Zapomnijcie o tych wszystkich zasadach i radach. Mam dla Was coś nowego. Problemy w spłacaniu długów należy zacząć od własnych nawyków, nawet tych, które do tej pory było tak ciężko zmienić. Wraz z zespołem ekspertów Finalia.pl znaleźliśmy 5 takich obszarów działań, nad którymi warto się zastanowić.

Poczytaj wiecej

Porady

Prowizja bankowa przy kredycie – czy warto z niej rezygnować?

prowizja bankowa

Prawdopodobnie każdy pragnąłby, aby prowizja bankowa wynosiła 0%, lecz nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Wiele banków promuje atrakcyjne oferty, w ramach których pożyczka, kredyt gotówkowy czy hipoteczny dostępne są bez żadnej prowizji. Niestety skorzystanie z preferencyjnych warunków kredytowania wiąże się najczęściej z koniecznością wykupienia dodatkowych produktów bankowych, tzw. cross-sell. Pozostałe warunki, które stawia nam dana instytucja finansowa (często dużo istotniejsze w kontekście całego kredytu) mogą sprawić, iż oferta promocyjna wypadnie zdecydowanie drożej, niż ta, w której prowizja bankowa faktycznie występuje.

Poczytaj wiecej

Konkurencja

Comperia vs Finalia, czyli co oferuje konkurencja?

comperia_vs_finalia

Serwis comperia.pl uznawany jest za najbardziej popularną porównywarkę ofert kredytowych w Polsce. Dużą popularność zyskał m.in. dzięki temu, iż był jedną z pierwszych tego typu witryn w polskim internecie. Właściciele serwisu od początku proponowali internautom możliwość własnoręcznego „porównania” ofert dostępnych w bankach. Czy duża popularność danego serwisu zawsze wiąże się z najlepszą jakością usługi? Czy idąc za tłumem możemy mieć pewność, że wybraliśmy najlepsze rozwiązanie?
Poczytaj wiecej