Nowości, Porady

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowców

kredyt hipoteczny dla obcokrajowców

W ostatnim czasie otrzymujemy bardzo dużo zapytań na kredyt hipoteczny dla obcokrajowców. Zapytania głównie dotyczą chęci inwestycji w nieruchomości w pasie nadmorskim głównie przez obywateli Niemiec, Norwegii, Szwecji i Danii, ale również zdarzają się zapytania od cudzoziemców spoza Unii Europejskiej.

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowców – jakie warunki musimy spełnić i z jakimi problemami możemy się spotkać?

Pierwszą kwestią, o jaką zostaniemy zapytani podczas spotkania z doradcą bankowym będzie związek Klienta z Polską. Powinniśmy więc udzielić informacji czy posiadamy kartę stałego pobytu oraz czy uzyskujemy dochody w Polsce? Dla większości banków są to kwestie najważniejsze i jeśli nie spełniamy tych warunków, najprawdopodobniej bank nie zgodzi się na udzielenie kredytu. Musimy również pamiętać, że nawet, jeśli bank dopuszcza dochody z zagranicy, od dnia 1 lipca 2014 roku banki będą udzielały kredytów hipotecznych wyłącznie w walucie, w której jest wypłacany dochód Klienta.

Wyższy wymagany wkład własny

Kolejna sprawa to wkład własny, który obecnie od 1 stycznia 2015 roku dla obywateli Polski wynosi 10%, natomiast w przypadku gdy w grę wchodzi kredyt hipoteczny dla obcokrajowców, wkład własny w zależności od banku może osiągnąć nawet 40% wartości nieruchomości. Oczywiście nie możemy zapomnieć, że Klient musi również posiadać dodatkową kwotę na koszty około kredytowe, notarialne oraz podatkowe, które mogą sięgnąć nawet 10% wartości kredytu hipotecznego w zależności od banku. Jeśli będziesz szukać kredytu przez Finalia.pl, porównywarka automatycznie zweryfikuje jakie koszty zapłacisz dla każdej oferty i czy jest ona dla Ciebie dostępna.

Dochody oraz forma zatrudnienia

Wysokość dochodów Klientów oraz forma zatrudnienia również mają bardzo wysoki wpływ na procedurę weryfikacji Klienta i uzyskanie kredytu. Instytucje finansowe w przypadku dochodu z zagranicy honorują najczęściej jedynie umowę o pracę oraz kontrakty. Istotną sprawą jest też piastowane stanowisko oraz wielkość zatrudnienia w firmie i jej renoma. Każdy Klient niezależnie od obywatelstwa jest oceniany punktowo (tzw. scoring). Im wyższe stanowisko, większa firma oraz stan wykształcenia Klienta tym wyższa ocena banku. Przy ocenie punktowej nie można również zapomnieć o naszej historii kredytowej. Bank poprosi Klienta, aby dostarczył raport z Biura Informacji Kredytowej informującego o historii oraz spłacanych obecnie zobowiązaniach.

Jak znaleźć kredyt hipoteczny dla obcokrajowców?

Wystarczy przejść do porównywarki kredytów hipotecznych, wypełnić krótki formularz, który jest niezbędny do poprawnego wyliczenia ofert kredytowych, a następnie zapoznać się ze wszystkimi informacjami odnośnie danej oferty. Na każdej ofercie możecie dodatkowo oszczędzić (nawet 1000zł) jeśli skorzystacie z opcji „Złóż wniosek” przy danej ofercie. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie pomocy, to odzywajcie się do Nas na adres mailowy pomoc@finalia.pl. Pamiętajcie! Z Finalią taniej niż w banku!

Znajdź kredyt z Finalią

Indywidualne podejście do sprawy

Trzeba być świadomym, iż nawet drobne warunki postawione przez bank mogą uniemożliwić uzyskanie kredytu. Przykładowo instytucje finansowe wymagają dochodu wypłacanego jedynie na rachunek bankowy, a jak wszyscy dobrze wiemy, może być z tym różnie. Większość banków również będzie kredytowało jedynie Klientów posiadających obywatelstwo na terenie UE oraz w niektórych sytuacjach będą wymagały drugiego kredytobiorcy, który uzyskuje dochody w Polsce.

Pamiętajmy, że banki będą rozpatrywały każdą sytuację indywidualnie. Udzielenie kredytu osobie niemającej związku z Polską jest ryzykowną transakcją dla Banku. Jedynie odgórna decyzja centrum analiz kredytów hipotecznych daje jednoznaczną odpowiedź czy i na jakich warunkach zostanie udzielony kredyt. W procesie poszukiwania najlepszych ofert polecamy skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego lub z porównywarki kredytów hipotecznych, a najlepiej z obu tych źródeł. Tylko wtedy będziemy mieli 100% pewność, że ubiegamy się o najlepszy dla siebie produkt kredytowy.