Archiwum kategorii: Porady

Tematyka poruszana w tej kategorii to:

Porady finansowe, głównie o: kredytach hipotecznych, gotówkowych i oszczędzaniu

Oszczędzanie, Porady

Zakupy i największe pułapki z nimi związane

zakupy i pułapki zakupowe

Jeśli czytasz ten artykuł, to pewnie jak wiele osób zwracasz uwagę na to gdzie wędrują Twoje pieniądze lub próbujesz ograniczyć niepotrzebne wydatki. Problem polega na tym, iż wciąż wydajesz więcej niż tak naprawdę chcesz. To dlatego, że psychologiczne impulsy wydatków są wszędzie gdzie tylko się obrócisz, skłaniają nas do rezygnacji z naszych ciężko zaplanowanych budżetów i kupowania nie tylko tego, na co mamy ochotę i większą potrzebę. Przez te psychologiczne impulsy kupujemy po prostu znacznie więcej.

Nie możemy się jednak w tej walce poddawać. Większości psychologicznych sztuczek można uniknąć lub je przezwyciężyć, stosując kilka prostych technik opisanych poniżej.

Poczytaj wiecej

Oszczędzanie, Porady

Jak zaoszczędzić 4000 zł na wymarzone wakacje?

jak zaoszczędzić na wymarzone wakacje

Kto z Nas nie chciałby wyjechać na wakacje za darmo?
Wbrew pozorom, niemal każdy jest w stanie odłożyć sumę ok. 4000 zł, tylko dzięki zmianie kilku umów i przyzwyczajeń. Po wdrożeniu Naszych porad będziesz na dobrej drodze do stworzenia własnego funduszu na wakacje.

Wystarczy tylko kilka miesięcy z Naszym nowym zestawem narzędzi do oszczędzania pieniędzy, aby zgromadzić naprawdę pokaźną sumę na wybrany przez siebie cel – nie tylko wakacje. Oto kilka prostych wskazówek, które sprawią, że Twój „fundusz wakacyjny” zacznie rosnąć.

Poczytaj wiecej

Nowości, Porady

5 nawyków, które pozwolą wyjść z długów każdemu

dług jak wyjść

Nie mam pojęcia, czemu ludzie piszą artykuły i instrukcje jak wyjść z długów. Przecież nikt tego nie potrzebuje, prawda? Zasady są proste: płacisz regularnie, i nie zaciągasz kolejnego kredytu, dopóki nie spłacisz pierwszego. Jeśli wyjście z zadłużenia porównać do zabawki, to byłby to zestaw składający się z dwóch klocków Lego. Zapomnijcie o tych wszystkich zasadach i radach. Mam dla Was coś nowego. Problemy w spłacaniu długów należy zacząć od własnych nawyków, nawet tych, które do tej pory było tak ciężko zmienić. Wraz z zespołem ekspertów Finalia.pl znaleźliśmy 5 takich obszarów działań, nad którymi warto się zastanowić.

Poczytaj wiecej

Porady

Prowizja bankowa przy kredycie – czy warto z niej rezygnować?

prowizja bankowa

Prawdopodobnie każdy pragnąłby, aby prowizja bankowa wynosiła 0%, lecz nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Wiele banków promuje atrakcyjne oferty, w ramach których pożyczka, kredyt gotówkowy czy hipoteczny dostępne są bez żadnej prowizji. Niestety skorzystanie z preferencyjnych warunków kredytowania wiąże się najczęściej z koniecznością wykupienia dodatkowych produktów bankowych, tzw. cross-sell. Pozostałe warunki, które stawia nam dana instytucja finansowa (często dużo istotniejsze w kontekście całego kredytu) mogą sprawić, iż oferta promocyjna wypadnie zdecydowanie drożej, niż ta, w której prowizja bankowa faktycznie występuje.

Poczytaj wiecej

Porady

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową i dostać propozycje z 20 banków nie wychodząc z domu?

Zbadaj jaka jest Twoja zdolność kredytowa przez internet

Do tej pory precyzyjne zbadanie zdolności kredytowej lub otrzymanie wiążących warunków kredytowania z banku wymagało bezpośredniej wizyty w wielu bankach lub konsultacji z doradcą kredytowym. Dzięki nowoczesnym technologiom można zapoznać się z ofertami z 20 banków i poznać maksymalną kwotę kredytu nie wychodząc z domu.

Poczytaj wiecej

Porady

Jak skorzystać z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych?

Wsparcie finansowe w ramach programu Mieszkanie dla Młodych

Wraz z początkiem roku wystartował program Mieszkanie dla Młodych, którego celem jest poruszenie rynku nieruchomości i wzbudzenie u młodych ludzi chęci zakładania rodzin. Program polega na dofinansowaniu przez rząd zakupu pierwszych, własnych czterech kątów. Wszystko co trzeba zrobić, aby móc ubiegać się o dofinansowanie to spełnić kilka warunków. Zwracamy Wam uwagę na najważniejsze.

Poczytaj wiecej

Nowości, Porady

Poświęć 5 minut, a udowodnimy Ci, że sam możesz wybrać najtańszy kredyt hipoteczny

Najtańszy kredyt hipoteczny w 5 minut

Prawdopodobnie słyszałeś już wiele na temat tego jak ciężko wybrać najtańszy kredyt hipoteczny i że jest to bardzo czasochłonne bez doświadczenia w tym temacie. Jeśli poświęcisz 5 minut i przeczytasz poniższy artykuł, zobaczysz jak można zagwarantować sobie najtańszy kredyt bez dużej wiedzy, samemu i w kilkanaście minut. Co ważne, oferty będą takie same jakie otrzymałbyś u doradcy bankowego.

Poczytaj wiecej